Gry i zabawy socjoterapeutyczne

Zabawy na dobry początek/Забави на добрий старт!

Kółko imion (zabawa integracyjna)

Potrzebne rzeczy: skręcony rulon gazety

Liczba uczestników: Nieograniczona

Zabawa polegająca na poznaniu imion innych.

Wszyscy tworzą kółko a organizator staje w jego środku z gazetą w ręku. Organizator podchodzi do przypadkowej osoby z kółka a ta osoba ma za zadanie szybko powiedzieć najpierw swoje imię a następnie imię kogoś z kółka tak aby organizator nie zdążył uderzyć uczestnika gazetą po głowie Np. Ania – Mariusz

Jeśli osoba nie zdąży powiedzieć imion bądź pomyli się to dostaję gazetą po głowie i przejmuje rolę organizatora, zaś jeśli zdąży powiedzieć poprawnie to organizator szybko podchodzi do osoby której imię powiedziała poprzednia osoba.


Коло імен( забава інтеграційна)

Потрібні речіж: скручений рулон паперу

Кількість учасників: необмежена

Ця забава на знайомство!

Всі учпсники забави стають в коло, а організатор заходить до середини з газетою в руках.Організатор підходить до будь- кого з кола ,тоді та особа має за завдання сказати швидко своє ім»я ,а потім ім»я когось з кола до кого вона хоче ,щоб підійшов ведучий. Якщо учасник не встигає ,тоді організатор б»є його газетою по голові, і той переймає його обо»язки.

Якщо особа встигла сказати імена ,тоді ведучий швидко біжить до осби ,яку назвали і відбувається все те саме!


I’m  really really like you  ( Ja naprawdę, naprawdę Cie łubie)

Ilość uczestników: Nieograniczona

Wszyscy uczestnicy siadają w kółku a organizator zostaje w środku. Organizator podchodzi do przypadkowej osoby i mówi: „ I’m really really like you, give me a smile – Ja naprawdę, naprawdę Cie lubię, uśmiechnij się do mnie”. Jeśli osoba zaśmieje się to zastępuje organizatora, jeżeli nie uśmiechnie się to organizator kontynuuję zabawę podchodząc do innych osób żeby znaleźć osobę która się zaśmieje i go zastąpi.

I’m  really really like you

кількість учасників: необмежена

Всі учасники забави сідають до кола , а організатор залишається в середині кола! Організатор підходить до будь – кого з кола і говорить:„ I’m really really like you, give me a smile”!Якщо та особа і справді після того усміхнеться ,тоді вона заміняється з організатором місцями і робить те саме, аж поки не знайде людини , яка усміхнеться!Ця забава не має кінця!


Komplement

Ilość osób: Nieograniczona ale parzysta

Wszyscy siadają do kółka dzieląc się na pary i wtedy organizator mówi literę na którą pary muszą mówić do siebie komplementy do tego czasu kiedy ktoś z pary  nie znajdzie komplementu na daną literę. Osoby które w pierwszej rundzie przegrały, odpadają. Pozostali dzielą się na pary i powtarzają rundę z inną literą wyznaczoną przez organizatora. Czynność jest powtarzana do czasu kiedy zostaną dwie osoby które ponownie znajdują  komplementy na podaną przez organizatora literę i wtedy zostaje wyłoniony zwycięzca.

Reklamy
%d blogerów lubi to: